• 1401/09/01 - 11:39
  • تعداد بازدید : 73
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه
دکتر آقامیری معاون وزیر و رییس سازمان دامپزشکی کشور :

عاری بودن از بیماری آنفلوآنزا انگیزه کشورها برای واردات محصولات طیور ایرانی است

معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور در حاشیه ششمین نمایشگاه بین المللی شیلات از لغو محدودیت صادرات انواع پرندگان زنده و تخم جوجه‌کشی و جوجه‌های یک روزه مرغ و تخم و گوشت از ایران به دلیل عاری بودن آنها از بیماری آنفولانزای پرندگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، دکتر «سید محمد آقامیری» معاون وزیر و رئیس این سازمان امروز در حاشیه ششمین نمایشگاه بین‌المللی شیلات که در محل دائمی نمایشگاههای تهران برگزار شد اعلام کرد: براساس بخشنامه سازمان کل کشاورزی و شیلات کشور کویت، محدودیت ها از تمام انواع پرندگان زنده و تخم جوجه‌کشی و جوجه‌های یک روزه مرغ و تخم مرغ و گوشت مرغ از ایران به دلیل عاری بودن آنها از بیماری آنفولانزای مرغی برداشته شده است.
وی با بیان اینکه بر اساس این بخشنامه سفارت کویت در ایران، تمام مواد ارسالی تحت اقدامات بهداشتی دامپزشکی قرار می‌گیرند که از سوی اداره بهداشت دام سازمان مشخص گردیده است افزود: تمام جهات ذیربط ملزم به اجرای این بخشنامه و عمل به آن از زمان صدور و درج آن در روزنامه رسمی کشور هستند.
به گفته ‌دکتر آقامیری، کشور عراق نیز با توجه به نبود این بیماری در کشورمان، به تازگی پس از 6 سال ممنوعیت، واردات محصولات طیوری ایران را به کشور خود آزاد کرده است.

  • گروه خبری : دفتر قرنطينه و امنيت زيستي,دفتر بهداشت و مديريت بيماري\u200Cهاي طيور,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 294640
کلمات کلیدی
حامد فاضلی

حامد فاضلی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه