• 1400/07/13 - 21:15
  • تعداد بازدید : 133
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

پیام رئیس سازمان دامپزشکی کشور به مناسبت روز ملی دامپزشکی

چهاردهم مهرماه ، « روز ملی دامپزشکی» فرصتی برای پاسداشت خدمات ارزنده خانواده بزرگ دامپزشکی در بخش های مختلف دولتی، خصوصی و مرتبطین با حرفه دامپزشکی است تا ابعاد و زوایای مختلف شغلی این حرفه شریف به آحاد مردم نمایانده شده و فراموش نشود که خدمات دامپزشکی در اقصی نقاط کشور جریانی پویا و فعال بوده که ماحصل آن ارتقای بهداشت عمومی جامعه و حفظ و صیانت از سرمایه دامی کشور بوده و این نتیجه مهم طی سالیان اخیر منطبق بر سیاست های کلی ابلاغی کشور و البته در انطباق کامل با شعار سال 1400 یعنی حرکت در مسیر تحقق « تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها » بوده است. 
موفقیت های کسب شده در حوزه کنترل بیماریهای قابل انتقال بین انسان و حیوان  و روند کاهش رخدادهای بیماریها  از جمله تب برفکی، آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، بیماری لکه سفید میگو، بیماریهای ویروسی ماهیان سردآبی و البته بیماریهایی چون سل گاوی و بروسلوز حیوانی و هاری از جمله موارد قابل ذکر در این ارتباط است که بواسطه تدوین برنامه های ملی مرتبط و نیز توسعه شبکه تشخیص آزمایشگاهی دامپزشکی در کشور محقق شده و به موازات آن حمایت های سازمان دامپزشکی در تولید واکسن های داخلی، بستری پایدار را فراهم نموده تا این موفقیت ها برای سالیان آتی نیز استمرار یابد. اعتقاد راسخ بر ارجحیت پیشگیری بر درمان در نظام سلامت کشور اهمیت توجه بیشتر بر اقدامات سازمان دامپزشکی کشور و بخش های مرتبط بر آن را دو چندان می سازد و امیدواریم همچون گذشته شاهد حمایت های قاطع از برنامه های مدون دامپزشکی در این ارتباط باشیم.
فرصت را غنیمت شمرده از زحمات یکایک مرتبطین با حوزه فعالیت های دامپزشکی در کشور و بویژه همکاران بخش دولتی دامپزشکی صمیمانه تشکر می نمایم. برای تمامی عزیزان در انجام بهینه وظایف و مسئولیت ها آرزوی توفیق روزافزون دارم.
 
                                                                                                             دکتر علی‌صفر ماکنعلی
                                                                                                          رئیس سازمان دامپزشکی کشور
  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 277538
کلمات کلیدی
relation2 روابط عمومی (حامد فاضلی)

relation2 روابط عمومی (حامد فاضلی)

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه