• 1402/09/18 - 11:34
  • تعداد بازدید: 860
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

جلسه گروه مشورتی رفاه حیوانات منطقه آسیا و اقیانوسیه سازمان جهانی بهداشت حیوانات

به گزارش رابط ملی رفاه حیوانات سازمان جهانی بهداشت حیوانات ( WOAH ) و عضو کمیته مشورتی RAWS در سازمان، روز پنج شنبه مورخه 16/9/1402 ، جلسه گروه مشورتی منطقه آسیا و اقیانوسیه رفاه حیوانات سازمان جهانی بهداشت حیوانات، در خصوص فعالیت های انجام شده توسط گروه مذکور ، اقداماتی که در سال آینده می بایستی انجام شود و به روز رسانی سومین برنامه عملیاتی RAWS برگزار گردید.

این برنامه عملیاتی شامل فعالیت هایی است که توسط گروه مشورتی و دفتر منطقه ای برای حمایت از اجرای ویرایش دوم RAWS انجام می شود. این فعالیت ها همچنین به دستیابی اهداف استراتژیک جهانی WOAH برای رفاه حیوانات کمک می کند.

 

این طرح نیز مانند استراتژی جهانی به مراقبت، کاربرد و تأثیر مستقیم فعالیت های انسانی بر همه گونه های جانوری حساس در منطقه مربوط می شود و تاکید آن بر رفاه حیوانات مزرعه در هنگام جابجایی، حمل و نقل و کشتار طبق استانداردهای WOAH است. طرح مذکور ، حیوانات را در تمام شرایط تحت پوشش استانداردهای WOAH ، از جمله شرایط اضطراری را شامل می شود و چارچوبی برای ارتقای پایدار رفاه حیوانات بر اساس شواهد علمی و ملاحظات اجتماعی، اقتصادی و اخلاقی فراهم می‌کند.

تاثیر (هدف بلند مدت)

تأثیر مورد نظر این برنامه بهبود رفاه حیوانات در کنار پیشرفت و توسعه اجتماعی-اقتصادی در منطقه، از طریق تمرکز بر توسعه و اجرای استانداردهای رفاه حیوانات برای حمل و نقل، کشتار دام در کشتارگاه و با هدف کنترل بیماری ها ا. ظرفیت سازی و آموزش؛ و ارتباطات برای ترویج اهمیت و آگاهی از رفاه حیوانات می باشد.

 

اهداف (کوتاه/ میان مدت)

چهار هدف این طرح عبارتند از:

  • ارتقاء و دستیابی به سطح بالایی از درک و آگاهی از رفاه حیوانات در منطقه از طریق هماهنگی، ارتباط و آموزش مؤثر.
  • اطمینان از یک رویکرد منطقه ای هماهنگ برای اجرای استانداردهای رفاه حیوانات WOAH
  •  دستیابی به بهبود پایدار در رفاه حیوانات، بر اساس تحقیق و توسعه منطقه ای و بین المللی
  •  توسعه مکانیسم های پایدار برای هماهنگی و ارتقای برنامه ها و اولویت های رفاه حیوانات

همچنین مقرر گردید در ماه فوریه سال 2024 ، با توجه به اهمیت رفاه حیوانات و ارتباط آن با مفهوم سلامت واحد و رفاه انسان، وبیناری تحت عنوان" ارتباط بین سلامت حیوان، تولید پایدار، توسعه اجتماعی-اقتصادی و رفاه حیوانات ( رابطه سلامت واحد/ رفاه واحد ) برگزار گردد.

  • گروه خبری: اخبار داخلی,رفاه حيوانات
  • کد خبر : 311787
کلمات کلیدی
حامد فاضلی

حامد فاضلی

نظرات

Comments Counts : 0

Leave a Comments

لینک کوتاه