• 1402/03/01 - 13:41
  • تعداد بازدید: 384
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه

زنبورداران توجه به زمان سمپاشی مزارع و باغات را جدی بگیرند!

استفاده از سموم و آفت کش‌های غیر استاندارد و یا همزمانی مصرف سموم با فعالیت زنبورها سبب مسمومیت و بروز تلفات در زنبورستان‌ها می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان گلستان، دکتر عبدالوند، معاون سلامت اداره کل، در این رابطه گفته است در برخی از فصول برای مبارزه با آفات گیاهی در زمینهای کشاورزی و باغات، انواع سموم و حشره کش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند که به دلیل عدم هماهنگی میان کشاورزان و زنبورداران در خصوص زمان سم پاشی، سبب وارد آمدن تلفات و خسارات سنگینی به زنبورداران می‌شود؛ بنابراین زنبورداران هماهنگی‌های لازم با مالکین زمین‌های کشاورزی جهت اطلاع رسانی در خصوص زمان سم پاشی (حداقل 10 روز قبل) را انجام دهند.

دکتر عبدالوند، گزارش سریع هرگونه تلفات در کندو توسط زنبورداران، مشاوره و بهره گیری از متخصصین دامپزشکی، و استفاده از داروهای مجاز را مورد تأکید قرار داده و خواستار همکاری بیش از پیش اتحادیه و تشکل‌های مربوطه در این خصوص شده است.

همچنین با توجه به اهمیت آموزش در توسعه زنبورداری و ضرورت آشنایی بیشتر با روش‌های پرورش و بیماری‌ها، بر لزوم افزایش جلسات آموزشی برای بهره برداران تأکید کرده است.

  • گروه خبری: آموزش و ترویج
  • کد خبر : 301946
کلمات کلیدی
tehrani تهرانی

tehrani تهرانی

نظرات

Comments Counts : 0

Leave a Comments

لینک کوتاه