چاپ
ارسال به دوست

پیرو تاکید ویژه ریاست سازمان دامپزشکی کشور،

کارگروه بهبود فرآیند اجرایی PMS دارو و مواد بیولوژیک آغاز‌به‌کار کرد

با توجه به تاکید رئیس سازمان دامپزشکی کشور مبنی بر اهمیّت ارتقای سطح کیفیت محصولات دارویی دامپزشکی، نشست یکروزه کارگروه بهبود فرآیند اجرایی PMS دارو و مواد بیولوژیک در محل این سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، دکتر کریم قانعی، دستیار رئیس این سازمان اعلام کرد: پیرو دستور دکتر علیرضا رفیعی‌پور ریاست محترم سازمان دامپزشکی کشور تشکیل جلسه ای با حضور صاحبنظران در خصوص بهبود فرآیند اجرایی مراقبت پس از فروش دارو و مواد بیولوژیک دامپزشکی PMS)) ضروری به نظر می‌رسید؛

بنابراین جلسه فوق با حضور دکتر قاسم رضاییان زاده معاون تشخیص و درمان و مدیرکل حوزه ریاست و مدیران کل دفاتر تخصصی این سازمان و تعدادی از کارشناسان ادارات کل استانها در سالن جلسات سازمان دامپزشکی برگزار گردید.

وی با اشاره به اقدامات مؤثر انجام شده در سالهای گذشته بر حفظ دستاوردها و همچنین تقویت فرآیندهای تعریف شده، تاکید کرد.

بنابراین گزارش، در این نشست دکتر قاسم رضاییان‌زاده ضمن قدردانی از تشکیل این جلسه، مطالبی را در خصوص اهمیت PMS بیان کرد و از آمادگی دفاتر زیرمجموعه معاونت تشخیص و درمان در طول انجام اقدامات اصلاحی و زمان اجرای آن خبر داد.

وی همچنین پیشنهاد کرد تا این کمیته بصورت پیوسته برگزار شود و گزارش نتایج به دست آمده نیز جهت اقدامات بعدی به شورای معاونین سازمان دامپزشکی کشور ارائه شود.

دکتر محمد‌باقر مقدس، مدیرکل حوزه ریاست، حقوقی و ارزیابی عملکرد سازمان دامپزشکی کشور نیز در این نشست ضمن استقبال از برگزاری این جلسه جهت تحقق اهداف تبیین شده، برای هرگونه همکاری با این کارگروه اعلام آمادگی کرد و ضمن ارائه توصیه‌های لازم جهت پیشبرد بهتر امور، بر تقویت فرآیند سیستمی و سامانه‌های موجود در سازمان تاکید کرد.

لازم به ذکر است در بخش پایانی این جلسه، دکتر قانعی مسئول برگزاری جلسه پس از بحث و ارائه نظرات شرکت‌کنندگان، پیشنهاد کرد تا جهت استفاده از نقطه‌نظرات صاحبنظران ادارات کل دامپزشکی در تمامی استانها، 4 کمیته نیز با محوریت استان‌های سمنان، اردبیل، اصفهان و مازندران تشکیل شود تا با توجه به تاکید ریاست سازمان بر مشورت‌پذیری در اتخاذ تصمیم‌های مهم ملی، موضوع‌های مرتبط با بهبود فرآیند اجرایی PMS با مشورت ادارات کل دامپزشکی استانها به جمع بندی برسد.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٤٦٥٤٢/
  • ١٦:٥٥ - 1398/09/11/
  • تعداد بازدید: 367
کلید واژه ها