چاپ
ارسال به دوست

با حضور نماینده ولی فقیه در جهادکشاورزی و رئیس سازمان دامپزشکی کشور برگزار شد:

آیین تودیع و معارفه مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان دامپزشکی کشور

آیین تودیع و معارفه مسئولان سابق و جدید حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان دامپزشکی کشور با حضور مسئولین حوزه های نمایندگی‌ ولی فقیه در سازمان‌های تابعه وزارت جهاد کشاورزی و مدیران این سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، دکتر علی‌صفر ماکنعلی رئیس این سازمان امروز دوشنبه در آیین تودیع و معارفه مسئولان سابق و جدید حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه این سازمان سازمانی فوق تخصصی است که فارغ از رویه سایر سازمان‌های تخصصی با مسئولیت خطیر بیماری‌های متعدد نوپدید و نوظهور مواجه است، اظهار کرد: «بطور نمونه شیوع ویروس آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سال‌های 96 و 97 مخاطرات بسیاری را برای امنیت غذایی و نیازهای پروتئینی مردم رقم زد که اگر طرح‌های فوق حرفه‌ای لازم اعمال نشده بود، دردسرهای جدی اقتصادی، معیشتی و اجتماعی بروز کرده بود. یا رخداد «میانکاله» مازندران در زمستان گذشته که بهانه‌ای به دست رسانه‌های معاند با نظام جمهوری اسلامی داده بود تا سیستم نظارت بهداشتی کشورمان را ناکارآمد جلوه دهند.»

 

وی با بیان اینکه امروز هم که ویروس کووید 19 جامعه جهانی را درگیر کرده جهت تهیه واکسن آن از 6 مرحله لازم 3 مرحله متکی به نقش و مداخله سازمان دامپزشکی کشور است گفت: امروز بخش مهمی از فراورده‌های خوراکی مردم متکی به مراقبت و نظارت پیوسته و مسئولانه سازمان دامپزشکی و همکاران دامپزشکی در بخش خصوصی است.

در ادامه این آیین، حجت‌الاسلام کلانتری مسئول سابق حوزه نمایندگی ولی‌فقیه نیز ضمن تاکید بر اهمیت سازمان دامپزشکی کشور، به ارائه گزارشی از اهم اقدامات انجام شده در حیطه حوزه عملکرد این دفتر اعم از فعالیت‌های فرهنگی، برگزاری نماز جماعات و مسابقات قرآنی و بازدید از عتبات عالیات پرداخت و در عین‌حال با توجه به وظیفه و رسالت نظارت شرعی بر فرایند ذبح دام و نظارت بر موضوع مهم حلیّت و پاکی گوشت مصرفی مردم گفت: ناظران شرعی این سازمان در کشتارگاه‌ها با وجود مشکلات خاص خودشان در زمینه معیشتی و ... به صورت شبانه‌روزی به فرایند ذبح شرعی توجه دارند که امید است با مساعدت لازم دفتر نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی به تسهیل امور خدمتی این عزیزان رسیدگی گردد.

آیت‌الله سیدرضا تقوی نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی نیز در این آیین ضمن تشکر از دکتر ماکنعلی رئیس سازمان دامپزشکی کشور و حجت‌الاسلام کلانتری مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان دامپزشکی کشور، با استناد به گزارش ریاست سازمان دامپزشکی کشور در اشاره به نقش کلیدی این سازمان افزود: چه بسیار از ناراضیان امروز جامعه که اگر بدانند سازمان‌هایی مانند دامپزشکی چه خدمات مهم و حساسی را ارائه می دهند، نگاهشان به نظام تغییر کند. کما اینکه به دلیل پنهان ماندن این خدمات مهم، بسیاری از افراد ناراضی که خودشان در وضعیت رفاهی خوبی هم هستند، قدر تلاش‌های صورت گرفته را بدانند و دست از مخالفت‌خوانی بردارند.

وی با بیان اینکه ترویج «فرهنگ شکرگذاری و سپاسگزاری» از دستورالعمل‌های جدید دفتر نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی شده است تصریح کرد: بطور نمونه اگر امروز ما به آسانی اینجا نشسته‌ایم و فرزندانمان با امنیت خاطر به مدرسه می‌روند و به منزل بر می‌گردند، این دستاورد را مرهون نعمتی هستیم که جمهوری اسلامی به مردم ما ارزانی داشته است.

 

تقوی در ادامه بحث خود در این زمینه که عمده مطالب اظهارات وی طی 50 دقیقه سخنرانی‌اش در آیین تودیع و معارفه را دربر داشت گفت: در اهمیت بحث سپاسگزاری و شکرگذاری جا دارد همه کاندیداهای ریاست جمهوری، مجلس و شوراها، بجای راهکارهای غیراخلاقی مانند جمع کردن آرا با حمله به نارسایی‌های موجود در جامعه و سیستم موجود، با ارائه برنامه‌ها و توانمندی‌های خود از مردم رای بگیرند تا ذهنیت مردم نسبت به زحمتکشان در نظام جمهوری اسلامی مخدوش و آشفته نشود.

و البته خود نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهادکشاورزی نیز وجود مردمان نازنینی در کشورمان را که با وجود تخریب دشمنان و دوستان نادان در تقدیم فرزندانشان به عنوان شهید آن را شکر می‌گویند و افتخاری غرورآمیز می‌دانند ستایش کرد و بابت آن شکرگذاری کرد.

تقوی در ادامه از مدیران سازمان دامپزشکی کشور خواست تا با توجه به تحولات محسوس دوران پساکرونا از جمله تغییر شرایط آموزش و همچنین تغییر وضعیت دیدارهای رهبری معظم نظام با امّت شیفته ملاقات با ایشان (که به صورت ویدیوکنفرانسی و مجازی شده است)؛ نسبت به خلاقیت در این زمینه و همچنین سایر نوآوری‌های علمی در عصر جدید اقدام کند.

حجت‌الاسلام دکتر سید اسماعیل حسینی‌مقدم مسئول جدید حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان دامپزشکی کشور نیز ضمن تشکر از حجت الاسلام کلانتری جهت خدمات انجام شده و تاکید بر اینکه سازمان دامپزشکی کشور سازمانی فوق تخصصی است که دولت باید مشابه سایر سازمان‌های نظارتی و بهداشتی به آن توجه کند، تصریح کرد: از آنجا که جنس ماموریت ما در این سازمان با سایر سازمان‌های کشوری متفاوت است و به دلیل توجه به مقوله شرعی تامین غذای حلال و پاک برای مردم مبارک است، نیاز به انجام اقدامات جهادی و خستگی‌ناپذیر دوچندان است.

در پایان این آیین نیز متن حکم انتصاب حسینی‌مقدم و لوح سپاس از کلانتری قرائت شد و هدایایی به رسم یادبود به مسئول سابق حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان دامپزشکی کشور اهدا شد.

لازم به ذکر است حجت الاسلام دکتر سید اسماعیل حسینی‌مقدم پیش از مسئولیت جدید، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان قم و مسؤول حوزه نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه بوده و دانش آموخته دکترای فقه و حقوق است.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٥٥٧٧/
  • ٢١:٣٦ - 1399/06/24/
  • تعداد بازدید: 526
کلید واژه ها